W Sankt-Petersburgu moskiewskie ssc zagrali po prostu bez zarzutu i nie dali obowiązującym posiadaczowi trofeum żadnych szans — 4:0. Genialnie zagrał bramkarz Aleksander Eremenko, odparł wszystkie 34 rzutu. "Biało-niebiescy" wyszli do przodu w serii 2-1.

Pierwsza konfrontacja z serii w Niżnym Nowogrodzie między zespołami byłych kolegów Петериса Скудры i Dmitrija Kwartalnego zakończył się na korzyść zwycięzcy sezonu regularnego. Przyczyniły się do tego przede wszystkim bramki Stefana Da Costa i Denis Denisow. Bardzo szybko торпедовцы zmniejszyły stratę do minimum (Aleksander Будкин) i ostatnie pięć minut grali w większości po usunięciu do końca meczu армейца Андронова. Uratować, prawda, mecz u gospodarzy lodu nie wyszło. Ponadto, oni stracili trzeciego gola do pustej bramki— 1:3.

Łotewski legionista "Torpedy" Caspar Pokonać już, jak zwykle, miał wielki czas gry w zespole (20:44), za który rzucił raz na bramkę. Spędził jeden przewód odbiór, wygrał 7 z 13 вбрасываний i uzyskał negatywny wynik "-1".

Tutaj moskiewski wojskowi wyszli do przodu (2-1), a kolejne mecze w tych seriach wezmą również Sankt Petersburg i Niżny Nowogród 13 marca.