Gospodarze zabaw miło spędziliśmy pierwszą połowę gry, kończąc ją na swoją korzyść z przewagą "8". Tutaj szczególnie dobrze się pokazał Artur Стрелниекс, Francisco Cruz i Janis Berzins.

Jakiś czas вэфовцы prowadzili w rachunku i w trzecim kwartale, ale stopniowo zaczął wpływać klasa kazancew. Dzięki staraniom Wieloryba Лэнгфорда i Хоакима Coloma УНИКС przejął inicjatywę i za 10 minut goście zamienili "-8" w "5" (56:61).

Karnawał nadal nękanie przeciwnika w ostatnim kwartale, kilka razy okazywały się bardzo blisko (61:63, 64:66), ale na zakończenie sił nie starczyło. W końcu УНИКС doprowadzili mecz do zwycięstwa— 81:69.

W składzie УНИКСа kolejny świetny mecz rozegrał najlepszy snajper Zjednoczonej ligi VTB Keith Langford, wprowadziło do dorobku drużyny 25 punktów. U ВЭФа zadowolony Janis Berzins, mający na koncie 17 punktów i 15 z nich zdobył rzuty zza łuku.

Trener mieszkańców Janis Koguty po meczu powiedział: "postawił Nam silny przeciwnik, który nas karał za każdy błąd. Po dużej przerwie trochę milczycie, co pozbawiło nas szans na sukces".

УНИКС odniósł 20. zwycięstwo w sezonie, a WEF poniósł 16 porażkę w 23 meczach. W ligowej tabeli łotewski klub zajmuje 13 miejsce wśród 16 drużyn.

Zjednoczona liga VTB. Sezon zasadniczy:

WEF (Ryga) — УНИКС (Kazan) 69:81 (18:23, 25:12, 13:26, 13:20)

WEF: Ja Berzins 17 5 biegów, Бостикс 10 5 przejęć, Harrelson 10 8 zbiórek, Мейерис 10 7 zbiórek, Meyers 8 6 zbiórek, Cruz 7 6 biegów, A. Стрелниекс 3, Miles 2, Вилде 2 5 zbiórek, Jakowicz.

УНИКС: Langford 25, Kołkiem 19 9 zbiórek i 5 asyst, Каймакоглу 15...

9 marca. Ryga. Centrum olimpijskie. 500 widzów.