Puchar Bałtyku w futsalu odbywa się od 2008 roku. Cztery pierwsze losowania posiadaczem trofeum stawała się reprezentacja Łotwy. W 2015-m na turniej tylko raz została zaproszona reprezentacja Finlandii, która i wtedy i zajęła pierwsze miejsce. W zeszłym roku w turnieju brała Jelgava, a najlepszą ponownie stała się reprezentacja Łotwy, stając się pięciokrotnego mistrza.

Tym razem turniej odbył się w Шяуляе. Przygotowania do turnieju łotewska drużyna początku 4 grudnia. Do zgłoszenia na turniej zostały zawarte dziewięciu graczy mistrza Łotwy w rydze "Никарса" (Неретс, Senj, Jerofiejew, Matyushenko, Аванесов, J. Пастарс, Aleksiejew, Страздыньш, Икстенс), dwóch przedstawicieli NIEWOLNIKA (Бондарс, Herzberg), po jednym z "Бейтара" (K. Zabarowskij), FC "Kowalski" (Бабрис) i TFA "Piątce" (Агулс).

W pierwszym meczu turnieju reprezentacje Litwy i Estonii remis — 2:2. Następnego dnia łotewska drużyna wzięła górę nad estończyków z wynikiem 3:2 (1:1). u Łotwy dwa gole strzelił Jerofiejew (na 16. i 22 minut), a zwycięską — kapitan Aleksiejew (28). U estończyków bramki strzelała Grigoriew i Antonow.

Dzień później, w meczu przeciwko литовецев zadebiutował w reprezentacji Агулс i Бабрис. W decydującym spotkaniu on do pierwszego miejsca urządzała i remis, a gospodarze potrzebowała tylko zwycięstwo. Po pierwszej połowie meczu reprezentacja Litwy prowadziła 1:0, w 22 minucie Jerofiejew jednak zapłaciłeś wynik, ale rywal strzelił jeszcze dwa razy. W końcówce Икстенс zmniejszył stratę do 2:3, ale wygrać się nie udało.

W ten sposób reprezentacja Litwy zdobył 4 punkty i po raz pierwszy stał się zdobywcą Pucharu Bałtyku w futsalu. U Łotwy — 3 punkty i drugie miejsce, Estonii — jeden punkt.