První startovací pokoj byl u Тарьей Bo, který dokončil závod taky první, žádá měřítko pro ostatní — 52:31,5. Pravda, naděje hostí mistrovství Тарьей není splněna, aby se na horké hranici celé tři stehem. S tímto výsledkem se spolehnout na medaili není nutné.

Mnohem lepší čas ukázal, současně tím vážnou žádost o medaile, rakušané Simon Eder a Dominik Ландертингер. Oběma se podařilo brilantně отстреляться a v cíli je dělí jen 9 sekund ve prospěch Ландертингера. Nicméně byl ještě Martin Фуркад, který opět ukázal, že stejné se mu v této sezóně prostě ne. Dokonce obdržely jednu штрафную minutu (minul ve prvním přelomu), francouz se podařilo zlepšit Dominika na pět sekund. Poté, co skončil Johannes Bo, ale v prvních třech neprošla.

Z možných aspirantů na medaili ještě zůstaly Ole-Эйнар Бьорндален a Anton Шипулин. Vůdce ruské tým udělal dvě zaškobrtnutí a není pronikl mračny sluneční dokonce v první desítce (14-místo), kam se zase po všech skončil jeho krajan Jevgenij Гараничев (8-th). Бьорндален taky dostal dvě trestné minuty a skončil s 17-m časem.

Lotyšské биатлонист Andrew Расторгуев také neuběhla bez chyb na střelnici, промахнувшись už jednou v první střelbě vleže, a jen během závodu vstřelil 6(!) trestných minut. Jako výsledek, pouze 59-e místo.

Takže, Martin Фуркад nesplnil slib před Králem Norska Харальдом V a vyhrál již čtvrté zlato v Холменколлене. Kromě toho, že je to desátý titul mistra světa v kariéře francouze.

Биатлон. Mistrovství světa 2016. Холменколлен (10 března). Muži. Individuální závod. 20 km:

1. Martin Фуркад (Francie) — 49.13,9 (1 штрафная minutu).
2. Dominik Ландентингер (Rakousko) 5,1 (0).