"Магнитка" vedla v sérii proti novosibirsk "Sibiři" 3-1 a dnes doma měla všechny šance dokončit tento spor ve svůj prospěch. A tým Eliáše Воробьева, který dnes slaví narozeniny, snažil nedošlo k narušení trenéra a nenechte se odradit zjišťuje vztah na další zápas v Novosibirsku.

Již v páté minutě setkání Chris Lee hod od modré čáry střílel Nikita Беспалова, заменившего v bráně "Sibiři" дисквалифицированного Alexandra Салака.

Ještě za další tři minuty Sergej Мозякин dostal vynikající přenos od Коваржа, vyskočila "1 0" a krásně přišel s brankář hostů— 2:0.

Jak se ukázalo později, těchto dvou branek stačilo k celkovému vítězství, protože "Sibiř", která se dokázala odpovědět jen jednou podložkou v polovině třetího období, kdy se rozlišuje Maxim Шалунов. Na větší hostů neměl, "Metalurg" vyhrál 2:1 a blahopřál svého trenéra odchodem do semifinále turnaje.

A tady hokejisté уфимского Салавата Юлаева" podařilo prezentovat podobný dar svého mentora Игорб Захаркину a kompletní sérii dnes v Omsku. "Vanguard" podařilo získat navrch — 3:2 a prodloužit konfrontace, minimálně ještě na jeden zápas, který se bude konat pozítří, v Ufa.