Pilot "Red Bull" Daniel Квят nemohl začít v Melbourne. Na konci formativní kruhu vůz ruského závodníka staled na startovním roštu. Квят byl nucen vystoupit kvůli problémům s elektronikou.

Na startu závodu "Ferrari" spáchal průlom nahoru: Vettel zachytil vedení, Kimi Räikkönen byl druhý. Rosberg z druhého místa klesla na třetí a vítěz kvalifikace Hamilton, který v první zatáčce měl malý kontakt s partnerem, — na šesté místo.

Po první vlně zastávek v boxech Vettel udržel vedení, Rosberg vyšel na druhé místo, Räikkönen se stala třetí a Hamilton — 4-m 17-m kole závod byl přerušen červenými vlajkami po nehodě Fernando Alonso a Esteban Гутьерреса. Španěl se snažil předjet mexické, ale mezi болидами došlo ke kontaktu, po kterém se "Mclaren" Alonso zasáhla v ochranné oplocení, a вылетев v гравийную bezpečnostní zóny, několikrát se převalil. Pilot unikl zranění.

Závod obnovena 10 minut po odstranění následků nehody. Restart prošel za stroj zabezpečení. Na 22-m kole z důvodu problémů s fireballs sestoupil ехавший třetí Räikkönen, zatímco Hamilton se dlouho nemohl povznést nad 6-tého místa, bude zakotvená za "Toro Rosso" Сайнса. K 37-mu kruhu prvních třech tvoří Rosberg, Riccardo a Hamilton, ale kdo navštívil na tři pit-zastavení Vettel šel čtvrtý.

Poté, co Riccardo taky potřetí navštívil boxy, on se stal čtvrtým a trojice vítězů vytvořila definitivně. Rosberg vyhrál Grand prix Austrálie a chopil se vedení v celkovém pořadí. Hamilton prohrál ho v cíli 8 sekund, Vettel — 9 sekund.