Либиетис před "futures" v Řecku zastával 568-e místo. Na tomto turnaji byl nasazený pod osmým číslem.

V prvním kole Либиетис porazil ital Giacomo Мичини (1071-y) — 6:4, 6:3, ve druhém — brit Joshua Пэриша (1147-d) — 6:1, 6:2, ve čtvrtfinále — třetí сеяного, australan Bradley Моусли (434-d) — 3:6, 6:3, 6:3, v semifinále — greek Štěpána Циципраса — 6:4, 6:3, ale ve finále — první сеяного, belgické Julien Дубаила (418-d) — 6:4, 6:2.

Za vítězství na "фьючерсе" lotyšský tenista dostal 18 ratingových bodů. Pro něj tento titul se stal druhým v sezoně a čtvrtý v kariéře na turnajích подбоного úrovni. V roce 2013 Либиетис se stal vítězem Futures v estonském Kuressaare, v roce 2015-m — v Jurmala, a v únoru tohoto roku v Baku.

V Heraklionu Либиетис hrál a čtyřhře. Spolu s канадцем Martinem Бираном se dostal do semifinále, kde prohrál s pánům Циципрасу a Экономидису se skóre 4:6, 6:2, 4:10.

V novém žebříčku ATP Либиетис vyšplhal na 10 míst, a teď je to 558-druhý na světě. To pro něj kariérní rekord. Либиетис je nyní druhým rakety Lotyšska po Ernesta Гулбиса (třetí týden v řadě drží 83-tého řádku v žebříčku ATP).

Na ženském turnaji série ITF 10 000, i проводившемся v Heraklionu, Марцинкевич (483-já rakety světa) bylo посеяна čtvrté. V prvním kole рижанка porazila гречанку Jelení Кристофи — 6:1, 6:4, ve druhém — гречанку Jelení Кордолайми (803-jsem) — 4:6, 6:3, 6:1, ve čtvrtfinále — россиянку Алину Силич (918-i) — 7:6 (7:3), 6:2, v semifinále třetí сеяную, француженку Margot Ерольмос (490-jsem) — 3:6, 6:3, 6:3, ale ve finále — француженку Sarah Цакаревич (899-jsem) — 6:1, 6:3.

Za vítězství na "десятитысячнике" lotyšská tenistka přidala do své osobní hodnocení 12 bodů. Pro Марцинкевич tento titul stal pátým na turnajích ITF (třetí úroveň ITF 10 000). V předchozí doby se stal bych vyhrála turnaje v roce 2014 v mexické Victoria na turnaji série ITF 25 000.

Ve čtyřhře Diana Марцинкевич spolu s узбечкой Владой Экшибаровой v Heraklionu byly посеяными pod prvním číslem, ale dál čtvrtfinále jim projít nepodařilo.

Мартыньш Поджус (632-st v žebříčku ATP) na turnaji Futures v americkém Веробиче v prvním kole porazil чилийца Horney Moreno (687-d) — 6:2, 6:4, ve druhém — колумбийца Juan Sebastian Gomez (555-d) — 6:0, 6:3, ve čtvrtfinále — чилийца Marcelo Thomas Барриоса Víru (726-d) — 3:6, 6:2, 6:3, a v semifinále — američana Vasila Виркова (2137-d) — 6:2, 6:3. Ale v rozhodující zápase lotyšské sportovec podlehl немцу Йонасу Луетьену (912-d) — 6:7 (4:7), 3:6. Pro výstup do finále Поджус zaznamenal 10 bodů v žebříčku ATP.

Ve čtyřhře bratři Мартыньш a Janis Поджусы dostali Веробиче do semifinále, kde prohráli сербу Миомиру Кечмановичу a немцу Йонасу Луетьену se skóre 6:7 (5:7), 6:4, 4:10.

Мартыньш Поджус v aktuálním žebříčku světa řadí na 629-místo, Janis Поджус — 1149-em