Перший стартовий номер був у Тар'єй Бо, який і завершив гонку теж першим, задавши орієнтир для інших — 52:31,5. Правда, надій господарів чемпіонату Тар'єю не виправдав, зробивши на вогневих рубежах цілих три промахи. З таким результатом розраховувати на медаль не доводиться.

Набагато більш кращий час показали, одночасно зробивши серйозну заявку на медаль, австрійці Симон Едер і Домінік Ландертингер. Обом вдалося блискуче відстрілятися і на фініші їх розділили лише 9 секунд на користь Ландертінгера. Однак був ще Мартен Фуркад, який в черговий раз показав, що рівних йому в цьому сезоні просто немає. Навіть отримавши одну штрафну хвилину (промахнувся на самому першому рубежі), француз зумів поліпшити час Домініка на п'ять секунд. Слідом фінішував Йоханнес Бо, але в трійку не пройшов.

З потенційних претендентів на медаль ще залишалися Оле-Ейнар Бьорндален і Антон Шипулін. Лідер російської збірної допустив два промахи і не пробився навіть в десятку (14-е місце), куди, в свою чергу все-таки потрапив його співвітчизник Євген Гаранічев (8-й). Бьорндален теж отримав дві штрафні хвилини і фінішував 17-м часом.

Латвійський біатлоніст Андрій Расторгуєв також не обійшовся без помилок на стрільбищі, промахнувшись один раз вже в першій стрільбі лежачи, а всього по ходу гонки він набрав 6(!) штрафних хвилин. Як результат, лише 59-е місце.

Таким чином, Мартен Фуркад не виконав своєї обіцянки перед Королем Норвегії Харальд V і виграв вже четверте золото в Холменколлені. Крім того, це десятий титул чемпіона світу в кар'єрі француза.

Біатлон. ЧС-2016. Холменколлен (10 березня). Чоловіки. Індивідуальна гонка. 20 км:

1. Мартен Фуркад (Франція) — 49.13,9 (1 штрафна хвилина).
2. Домінік Ландентінгер (Австрія) 5,1 (0).