Чоловіча гонка на 15 км стала гідним завершенням чемпіонату, тримаючи в напрузі всіх до останніх метрів.

Після першого вогневого рубежу лідером став австрієць Сімон Едер, а головний фаворит Мартен Фуркад допустив один промах. На позначці 4,5 км вирвався вперед лідер російської команди Антон Шипулін, проте після другої стрільби йому довелося бігти штрафне коло. Гонку знову очолив Едер.

До середини дистанції на перше місце, на радість господарів чемпіонату, вийшов Йоханнес Бо, за яким ув'язався німець Симон Шемп. А першими стрільбищі після "стійки" покинули найтитулованіші біатлоністи сучасності — 20-кратний чемпіон світу Оле-Ейнар Бьорндален і 10-кратний Мартен Фуркад.

На позначці 10 км до лідируючої групи з дев'яти(!) чоловік став наближатися Шипулін — його відставання від лідера скоротилася з 25 до 5 секунд. А буквально перед останнім вогневим рубежем росіянин йшов вже з ними нарівні. І тут Антон один раз промазав і відразу вибув з числа претендентів на медаль.

До фінішу на всіх парах кинулася трійця — Фуркад, Бьорндален і Ї.Бо. Йоханнес відмінно пройшов підйом, залишивши позаду співвітчизника і легенду біатлону, а за 1,5 ки до закінчення гонки обійшов і Фуркада. Норвежця французу було вже не зупинити: Йоханнес Бо виграв мас-старт і приніс Норвегії четверте золото на цьому чемпіонаті світу. Фуркад програв майже 3 секунди, 42-річний Бьорндален поступився Бо — 6,7 секнуды. Шипулін фінішував дев'ятим з відставанням від лідера на 41 секунду.

Латвійського біатлоніста Андрія Расторгуєва знову підвела стрільба — промахи на першому, другому і третьому вогневих рубежах. Підсумок — 26 місце і програш Бо майже 2,5 хвилини.

Норвежці могли в останній день зрівняти з золотим медалям з французами, але цього не дозволила зробити Марі Дорен-Абер. 29-річна француженка сьогодні в блискучому стилі виграла 12,5-кілометровий мас-старт, взяла третє золото на чемпіонаті (також в її активі 2 срібла та одна бронза) і оформила шосту перемогу Франції для загальнокомандного заліку.

Всього французи в Холменколлені зібрали врожай з 11 нагород (6-4-1). Другими стали господарі турніру (4-20-3), третіми-німці (1-3-3). А от для збірної Росії цей чемпіонат став найгіршим в історії: її біатлоністи не зуміли завоювати жодної медалі. Таке з нею траплялося лише одного разу: у 1978 році на турнірі в австрійському Хохфільцені, але тоді розігрувалося всього три комплекти нагород (у спринті, естафеті та індивідуальній гонці у чоловіків). З 2005 року на чемпіонаті світу розігрується 11 комплектів нагород.