У поточному рейтингу АТР Ернест Гулбіс посідає 71-е місце, Гарсія-Лопес — 38-тобто Перш між собою зустрічалися тричі, і в двох випадках сильніше був латвійський тенісист (обидва рази — в Санкт-Петербурзі).

У стартовому геймі матчу Глубис відразу втратив свою подачу, незабаром Гарсія-Лопес повів 2:0 і не дозволив наблизитися до себе по рахунку— 2:6.

У третьому геймі другого сету рижанин знову дозволив суперникові зробити брейк, а в шостому геймі зумів відігратися — 3:3. При рахунку 5:5 матч був перерваний майже на годину з-за дощу.

Після відновлення гри суперники взяли по одному гейму, і дісталися до тай-брейку. Гулбіс повів 2:1, проте потім програв шість розіграшів поспіль (2:7), і на цьому матч завершився. За весь матч Ернест допустив 53 невимушені помилки.

У другому колі Гарсія-Лопес зіграє з іншим іспанцем — Фелісіано Лопесом (18-й посів).

За виступ в Індіан-Уеллсі Гулбіс отримає 10 очок в рейтинг, при цьому йому потрібно було захищати 45 очок за вихід у третє коло в минулому сезоні. Саме в Індіан-Уеллсі він здобув свої перші перемоги у 2015-му році. А найбільш успішно Ернест виступав в Індіан-Уеллсі в 2013-му (1/8 фіналу) і в 2014-му (чвертьфінал).

У цьому сезоні Гулбіс здобув лише дві перемоги у восьми матчах в основних раундах на турнірах АТР (в інших випадках не проходив кваліфікацію).

Індіан-Уеллс — перший з дев'яти турнірів серії "Мастерс" в сезоні. З провідних світових гравців його пропускають третя ракетка світу швейцарець Роджер Федерер та іспанець Давид Феррер (8-й). Головним фаворитом є серб Новак Джокович: лідер світового рейтингу брав титули в Індіан-Уеллсі два попередні сезони, а всього він вигравав тут 4 рази (41 перемога в 47 матчах за кар'єру).