W meczu 1/8 finału ligi mistrzów uefa "Zenita" potrzebne było zwycięstwo, bo pierwszy mecz na wyjeździe z mistrzem Rosji przegrał z minimalnym wynikiem 0:1.

Pierwsza połowa pozostał za portugalskim klubem, ale w drugim "Zenit" dodał, a po wyjściu na wymianie Шатова z Смольниковым w połowie drugiej połowy otworzył wynik. To debiutant питерцев Jurij Żirkow przeciągnął piłkę do tyłu, podniósł go w pole karne, a tam pocisk już czekał Hulk— 1:0.

Kiedy wszystko szło już do dodatkowego czasu, nagle strzelili goście.
Сальвио uderzył z poza pola karnego w najbardziej "dziewiątkę", Лодыгин pociągnął piłkę, ale bronił go w poprzeczkę, a na ukończeniem mają wszystkich okazał się Nicolas Gaitan.

Piłkarzom "Zenitu" nie pozostało nic innego jak iść do przodu i próbować strzelić w pozostały do ostatniego gwizdka czasie dwa gole. Nie udało się ani jednego, a drugi od Benfiki otrzymałeś (wsławił się Anderson Талиска).

W ten sposób, "Zenit" po raz trzeci w swojej historii grał w 1/8 finału Ligi mistrzów i po raz kolejny nie udało się przejść do ćwierćfinału turnieju, który mógł stać się dla rosyjskiego klubu nowym osiągnięciem.