Po gościnnych 1:2 Chelsea pod wodzą Gusa Hiddinka próbował w ojczystym "Stamford Bridge" zlikwidować minimalną przewagę przeciwnika, ale szybko trafiłem na kontratak. Zlatan Ibrahimović зряче strzelił wzdłuż bramki, a Adrien Рабьо w walce z obrońcą Chelsea zdołał otworzyć konto— 0:1.

Gospodarze zebrali się i zaczęli coraz częściej zagrażać bramy Траппа. W 27. minucie świetnie zagrał w ostatnim przełomie Diego Costa, oszukańczy ruchu uwolniony od Thiago Силвы i катнув piłkę na róg— 1:1.

Na fali sukcesu "Chelsea" mógł wykazać się jeszcze nie raz, pozostał za drużyną Hiddinka i debiut drugiej połowy spotkania. Jednak już piłkę w bramce gości nie szedł, a to francuski zespół w połowie pierwszej części udało się godnie odpowiedzieć. A gol okazał się bardzo podobny do pierwszego, tylko teraz zdobył Ibrahimović, a w ассистентах był Di Maria. Był to 50-bramki Ибры w europejskich pucharach.

"Chelsea", aby awansować do ćwierćfinału teraz trzeba było strzelić aż trzy gole. Z tego nierealnego zadanie za полтайма poradzić sobie było niemożliwe. W ten sposób, "PSG" odbył się w 1/4 finału turnieju.