Łotewska reprezentacja pod wodzą Дайниса Казакевича rozpoczęła turniej od zwycięstwa nad zespołem z Moskwy (1:0), a wczoraj świętowała sukces i w drugim meczu z rówieśnikami z Białorusi.

Druga gra zakończyła się minimalnym zwycięstwem латвийцев, a który wynik meczu bramka została zdobyta w 56 minucie graczy БФЦ "Даугавипилс" Dmitrijem Климашевичем. W 15 minucie białorusini mają prawo do 11-metrowy, ale nie wykorzystuje go (uderzenie kapitana rywali przypadał w słupek).

Ten mecz łotewskiej drużynie wyraźnie nie powiodło się, że powiedział po meczu Kazakevich. Jego podopieczni od razu przejęli inicjatywę i mimo tego karnych, nieźle w pierwszej połowie znacznie lepiej białorusinów. Większość ataków reprezentacja Łotwy starała się prowadzić prostą флангом, gdzie przeciwnik pojawiły się wyraźne problemy. Co prawda po przerwie wybitni piłkarze перестроились i sami stają się coraz bardziej zagrażać bramy Варажинскиса. Tym nie mniej, łotewskiej drużynie udało się grać pewnie w obronie, ona nadal działać odpowiedzialnie i utrzymać minimalną przewagę.

Tego zwycięstwem reprezentacji Łotwy zapewniła sobie awans do ćwierćfinału, a ostatni mecz w grupie to odbędzie się jutro, 28 stycznia, z drużyną z Kazachstanu.