Jeden z outsiderów konferencji Zachodniej nie udało się zapewnić godnej oporu gwiazd "Nix", które już w pierwszym kwartale korzystają z "10" na swoją korzyść. Do dużej przerwie goście podwoił swoją przewagę— 63:43.

W trzecim kwartale "Suns" zagrał siedem punktów, ale w ostatniej 12-minuty goście całkowicie dominowały na parkiecie "Токинг Kij Ризот Areny" i przyniósł rachunek do разгромного— 128:97.

U gospodarzy zabaw można wyróżnić Devina Bookera, записавшего w swój atut 32 punkty. W składzie "Nix" istotny wkład w zwycięstwo wnieśli Carmelo Anthony i Sasha Вуячич, którzy zdobyli po 23 punkty. Kristaps Порзиньгис za 22,5 minuty czasu gry zaowocował 13 punktów i 5 подборами. W zasadzie łotewski napastnik uderzył pierścień z linii rzutów wolnych (8 punktów), natomiast rzuty z gry pozostawiał wiele do życzenia (zrealizował 1 z siedmiu 2-pip i 1 z trzech 3-pip).

To najwyższe zwycięstwo "Nowy Jork" 27 w mistrzostwach. "Knicks" dzieli 11-13 miejsca z "Orlando" i "Milwaukee" w konferencji Wschodniej.

NBA-2015/16. Sezon zasadniczy:

Phoenix Suns — New York Knicks 97:128 (19:29, 24:34, 32:25, 22:40)

FS: Booker (32), Lenistwo (14 10 zbiórek), Price (11 6 biegów), Jenkins (11), Телетович (11)...

NN: Вуячич (23 5 zbiórek), Anthony (23 7 zbiórek), Williams (18), Grant (14), Lopez (13 8 zbiórek 5 blok-shot-ów), Порзиньгис (13 5 zbiórek), Calderon (10 12 biegów)...