W pierwszej połowie rywale strzelili bramki. Wynik z rzutu karnego otworzył brazylijski napastnik Zenitu " Hulk, na co wojskowi szybko odpowiedzieli uderzeniem Оланаре, który wkrótce został zastąpiony z powodu kontuzji.

W drugiej połowie питерцы dodał i przeprowadzili jeszcze trzy gole. Ponownie ich wywiódł się naprzód napastnik reprezentacji Rosji Kokorin. Potem Hulk raz drugi wykorzystał rzutu karnego, wyznaczony za naruszenie przepisów ze strony Bazyli Березуцкого (obrońca CSKA moskwa otrzymał czerwoną kartkę), a podsumował Юсупов— 4:1.

Łotewski pomocnik CSKA Aleksander Цауня wniosek na mecz nie trafił.

"Zenit" wziął podziemnej rewanż za porażkę w finale Pucharu Rosji-2002 (0:2).

ŚLĄSK pozostaje najlepszym klubem w historii rozgrywek o Puchar Rosji. Wojskowi zdobyli trofeum 7 razy (ostatni raz — w 2013-m). "Lokomotywa" — 6 pucharów (wygrał w zeszłym roku), "Spartakusa" i "Zenitu" — trzy, "Dynamo", "Rubin", "Rostów" i "Терека" — po jednym.