Dimitrov, mieszczące się w światowym rankingu na 29-tą pozycję, wziął pierwszego seta i prowadził w drugim (5:2). Jednak udało się w końcu stracić przewagę— 7:6 (7-5), 6:7 (4-7), 0:6. Mecz trwał 2 godziny i 47 minut dla 23-letniego Шварцмана (ATP, 87) ten tytuł stał się pierwszym w karierze.

Należy pamiętać, że w trakcie gry u byłego chłopaka Marii Szarapowej poważnie zdali nerwy i to nie raz. Dimitrov otrzymał od sędziego trzy ostrzeżenia za to, że łamał rakiety. Przede Grigor złamał przy stanie 0:2 w trzecim secie, drugi — przy 0:4. Po drugim incydencie Dimitrov został ukarany grzywną punkt, i to doprowadziło do tego, że Schwartzman prowadził 5:0. W ostatnim temat zdrowia meczu przy stanie "dokładnie" Dimitrov po raz trzeci złamał rakietę, ponownie został ukarany grzywną i na tym meczu automatycznie zakończył się jego porażką.