Doniecki "Szachtar" brał "Sewilla" na stadionie "Arena Lwów" i brakowało już w 6. minucie po uderzeniu Витоло. Jednak "górnikom" udało się odwrócić losy gry: jeszcze w połowie połowy wynik jednak zapłaciłeś Марлос, a w 35. minucie Taras Stepanenko wyprowadził ukraiński klub do przodu— 2:1.

Minimalną przewagę "Górnik" trzymał aż do 82. minuty, dopóki nie dostałem w swoje bramy karnych, dokładnie zrealizowany Kevinem Гамейро— 2:2.

"Villarreal" brał "Liverpool". Obie drużyny więcej, starali się nie dać się rozstać siebie i tylko pod koniec meczu poszła bardziej otwarta gra. W końcówce, gdy szło już w doliczonym czasie angielski klub niespodziewanie zawiódł i pozwolił zdobyć hiszpańskiej drużynie najważniejszym bramkę, której autorem był Adrian— 1:0.

Rewanż półfinału Ligi Europy odbędą się 5 maja w Sewilli i Liverpool.

Liga Europy-2015/16. 1/2 finału (pierwsze mecze):

Villarreal, Hiszpania — Anglia Liverpool 1:0 (0:0)
Bramka: Adrian (90 2)

Villarreal: Асенхо, Bailly (Мусаккьо, 76), Costa, Mario Gaspar Ruiz, Dos Santos (Кастильехо, 72), Pina, Soriano, Suarez, Сольдадо (Adrian, 74), Бакамбу.

Liverpool: Миньоле, Tura, Moreno, Klein, Ловрен, Коутиньо (Айб, 46), Лаллана, Milner, Leyva, Фирмино (Бентеке, 90), Allen.

Górnik Ukraina — Sevilla, Hiszpania 2:2 (2:1)
Bramki: Марлос (23), Stepanenko (35) — Витоло (6), Гамейро (82-pins.)

Górnik: Пятов, Woźnica, Zremisował, Srna, Połowy, Марлос (Bernard, 90), Malyshev, Kovalenko, Stepanenko, Tyson (Wellington Nim, 90), Ferreira (Eduardo, 90).

Sevilla: Soria, Rami, Escudero, Mariano, Каррису, Крыховяк, Нзонзи, Банега, Витоло, Linnet (Czk-Delhi, 59