Омичи udało się zrównać konto w serii ulegając 1-3. Dwa zwycięstwa z rzędu pozwoliły drużynie Eugeniusza Корноухова przywrócić serię do domu na decydujący mecz konfrontacji i zaczął go "Awangarda" z powodzeniem, otwierając konto w 13. minucie po rzucie Aleksandra Пережогина.

Ale na początku drugiego okresu Siergiej Соин potrafilem Dominika Фурха po raz pierwszy, a w połowie spotkania bramkarz "Awangardy" nie udało się poradzić sobie z prostych кистевым od Maxima Majorowa.

Zrównać konto "Awangarda" tak i nie udało się i poniósł porażkę 1:2, przegrał całą serię (3-4). W finale konferencji Wschodniej drużyna Igora Захаркина teraz spotka się z магнитогорским "Металлургом", a na "Zachodzie" ma spory wojskowych klubów z Moskwy i Sankt-Petersburga.