"МанСити" w pierwszym meczu na wyjeździe odniósł dobrego zaległości, wygrywając w Kijowie 3:1. I w domu "mieszczanie" w pierwszej połowie wyglądali jak to вяловато. Ssc posiadali inicjatywę, regularnie rzucił piłkę w pole karne, ale bez niebezpiecznych momentów.

Po przerwie gospodarze zaczęli grać szybciej, zaczął tworzyć chwile, a najbardziej realny był na wyczerpaniu godziny Наваса, strzał, który odbijał łącznikowy. Dobry moment był Yaya Toure, a ludzie mogli się wykazać, kiedy na szok pozycji znalazł się Jarmołenko.

Jednak goli drużyny w ten wieczór i nie strzelił i w dwumeczu z Manchesterem City pewnie wyszedł w 1/4. Nawiasem mówiąc, będzie to pierwsza w historii "mieszczan" ćwierćfinału Ligi mistrzów.

Bardziej odpornym konfrontacja udało się w Madrycie, gdzie "Atletico madryt" brał holenderski PSV eindhoven. Pierwsza bezpośredni spotkanie w Eindhoven sukcesu nikomu nie przyniosła (0:0). W drugim meczu drużyny również nie strzelił bramki ani w regulaminowym czasie, ani w dodatkowy.

Kolej serii 11-metrowych i tu piłkarze rozeszły się nie na żarty, realizując bez nadzoru pierwsze 14 uderzeń. Następnie "do punktu" podszedł Лусиано Нарсинх, który dopiero w 118 minucie doświadczonego de Jong i okazał się tym najsłabszym ogniwem w PSV — poprzeczka. Бивший śladem Хуанфан swojej szansy nie zmarnował i poprowadził Atletico do ćwierćfinału— 8:7.