"Магнитка" prowadziła w serii przeciwko nowosybirskiej "Syberii" 3-1 i dziś w domu miała szansę zakończyć ten spór na swoją korzyść. I zespół Eliasza Worobjow, który dziś obchodzi urodziny, starała się nie zawieść trenera i nie odkładać wyjaśnienia relacji na kolejny mecz w Nowosybirsku.

Już w piątej minucie spotkania Chris Czy rzutem z linii niebieskiej uderzył Nikitę Беспалова, заменившего w bramie "Syberii" дисквалифицированного Aleksandra śledź bałtycki.

Jeszcze przez trzy minuty Siergiej Мозякин otrzymał doskonały przekaz od Коваржа, wyskoczył "1 0" i pięknie kropnął z bramkarzem gości— 2:0.

Jak się okazało w przyszłości, tych dwóch goli wystarczyło dla wspólnego zwycięstwa, bo "Syberia" udało się odpowiedzieć tylko jedną podkładkę w połowie trzeciego okresu, kiedy zdobył Maksym Varmints. Na więcej gości nie zabrakło, "Hutnik" wygrał 2:1 i gratulacje od swojego trenera wyjściem do półfinału turnieju.

A oto hokeiści ufimskiego Салавата Юлаева" nie udało się przedstawić podobny prezent swojego mistrza Игорб Захаркину i zakończyć serię dziś w Omsku. "Awangarda" udało się zdobyć przewagę — 3:2 i przedłużyć konfrontacja, co najmniej na kolejny mecz, który odbędzie się pojutrze w Ufie.