"Saławat" w domu wyrwał zwycięstwo nad każdym "Awangardą" za trzy minuty z małym do końcowej syreny, gdy cel osiągnął rzut szwedzkiego legionistę уфимцев Linusa Умарка — 2:1. Konto w serii stał się 3-1 na korzyść drużyny Igora Захаркина i teraz klub ze stolicy Baszkirii oddziela od półfinału turnieju tylko jedno zwycięstwo. To może się zdarzyć już w Omsku 16 marca.

W Nowosybirsku hokeiści lokalnej "Syberii" cały mecz догоняли "Магнитку". Najpierw są отыгрались z 0:2, a za pół minuty przed końcem trzeciego okresu Calle Риддервалль udało się przetłumaczyć grę na dogrywkę— 3:3.

Zresztą, długo ten najbardziej dogrywka nie trwał: od początku minęło zaledwie 52 sekundy i Siergiej Мозякин кистевым rzutem umieścić punkt w meczu 4:3. Jednocześnie napastnik "Metalurga" zdobył 900-e punkt w mistrzostwach Rosji. W historii rosyjskiego hokeja — to niespotykany wynik.

Jedyne, co pozostało do końca niezrozumiałe — okoliczności, w których "Магнитка" rzucił zwycięską podkładkę. Gospodarze lodu sygnalizowali sędziów, że u przeciwnika na lodzie było sześciu piłkarzy. Szczególnie się od tego był bramkarz "Syberii" Aleksander Salak, któremu teraz grozi dyskwalifikacja do pięciu meczów. Po meczu sędziowie główni Roman Hoffmann i латвиец Andris Ансонс zaprotokołowano fakt "fizycznego oddziaływania na sędziów" ze strony czeskiego bramkarza (patrz wideo).

Jak by to nie było, ale wynik w tej serii stał się również 3-1 na korzyść "Metalurga". Pojutrze zespół Ильт Worobjow ma wszelkie szanse, aby zakończyć to konfrontacja na swoją korzyść na swoim lodzie.