Спартаковцы nie mają szans "Даугавпилсу" na swoim polu, co prawda, w pełni zdjęli wszystkie pytania na wynik spotkania tylko w samym końcu meczu, kiedy strzelili jeszcze dwa gole i wygrali — 3:0. Ujęcie tutaj zaowocował Elvis Стуглис.

W nowym stołecznym derby pomiędzy piłkarzami РФШ i "Метты" silniejszy okazał się debiutant ligi — 3:2. I tu zdarzył się ujęcie, który zaliczył gracz РФШ Райвис Юрковскис.

Jeszcze jeden nowy вирслиги — FC "Dynamo" — brał w... Rydze "Jelgava". Ambitny debiutant ledwo nie świętował pierwsze zwycięstwo nad jednym z faworytów sezonu, z pominięciem trzy punkty już w doliczonym czasie gry. Polecenie Witalij Астафьева od porażki uratował Daniel Turków— 1:1.

Zamykał druga tura курземское derby. Intryga w meczu była gra wyglądała. Jeśli w pierwszej połowie zdominowali "żółto-niebieskich" (w 21. minucie otworzyli wynik po bystry трехходовки Муечи — Речицкий — Тиденберг), drugi rozpoczął się dla gospodarzy od utraty Синельникова, który схлопотал drugą żółtą.

Co prawda, nawet w mniejszości "Ventspils" udało się strzelić jeszcze raz: piłka po uderzeniu Муечи trafił w poprzeczkę, dobijanie Тиденберга miał również w pająka, ale opiekun лиепайчан Дорошев, próbując wybić piłkę, zaniósł go za linię swoich bram— 2:0.

Przy okazji, Edward Тиденберг w dwóch pierwszych meczach ligowych strzelił już trzy gole i wyszedł na lidera wyścigu strzelców. A u "Liepaja" w pozostałe pół godziny znalazł swój bohater — najbardziej doświadczony Oscar Клява. Najpierw były obrońca reprezentacji zamknął jaskier Камеша na wyjściu godziny gry, potem jego uderzenie w połowie połowy wyciągnął bramkarz "Ventspils" Уваренко. Jednak na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem Клява znalazł się w odpowiednim miejscu po losowaniu normy i jednak zapłaciłeś wynik. System walki jest remis— 2:2.