"Żołnierze" na głównym parkiecie dość łatwo poradzili sobie z oporem "Nix". Już do wielkiego przerwie gospodarze parkietu prowadzili "16", a do końcowej syreny ich przewaga wzrosła jeszcze bardziej, niż o połowę— 121:85.

"Golden State" znów błyszczał Stephen Curry, który uzyskał 34 punkty. "Knicks" najbardziej owocna był, jak zwykle, Carmelo Anthony (18). Co do Порзиньгиса, to tym razem gra mu zupełnie się nie powiodła. Jeśli na wczorajszej предматчевой treningu łotewski napastnik strzelił z подтрибунного tunelu, to w meczu znalazł się w ringu tylko jeden raz z 11 prób. Stało się to na samym początku spotkania, kiedy Kristaps otworzył wynik w meczu (patrz wideo). A w przyszłości — że ani rzut — wszystko szło obok.

W końcu prawie o 26 min czasu gry Порзиньгис i ograniczył się do 2 wyświetlone na ekranie okularów, prawda, zrobiłem 7 zbiórek, 2 blok-shota i 3 biegu.

Dla "wojowników" to zwycięstwo 61 w mistrzostwach (w 67 gry), podczas gdy "Nix" został już 41 porażka po 69 meczów i nadal zajmują na "Wschodzie" 13 miejsce.

NBA-2015/16. Sezon zasadniczy:

Golden State Warriors — New York Knicks 121:85 (31:19, 31:27, 35:18, 24:21)

GUS: Curry (34 6 zbiórek), Thompson (19 7 zbiórek), Спейтс (13), Bogut (10 7 zbiórek)...

NN: Anthony (18 6 biegów 6 zbiórek), Аффлало (15), Galloway (14), Серафен (12)...