Mecz w Rydze rozpoczął się od obustronnych ataków, bez wyraźnej przewagi jednej ze stron. Jeszcze w połowie drugiej 10-minut goście dzięki błyskotliwej grze Ronalda Clarka prowadzili "3". Jednak u ВЭФа znalazł się kontrargument — wyszedł z ławki Anthony Miles wieloma перехватами i precyzyjne rzuty nadał impuls буксующему zaatakowany przez mieszkańców i na przerwę mistrz Łotwy odszedł, mając przewagę wyczuwalny— 46:33.

W trzecim kwartale koszykarze ВЭФа zwiększyli przewagę do "16", ale w finałowej 10-minuty klub z Loimaa udało się zmniejszyć stratę do "-5" (73:78). Tutaj ważny piłkę, zabierając odbicia, strzelił trzpienia mieszkańców Мартыньш Meyers. Po czym gospodarze podjęli potężne przyspieszenie, a "bizony" zeszły na niedokładne трехочковые rzuty, które wykonywali do tego z dość trudnych sytuacjach.

W końcu WEF wygrał ósmą wygraną w lidze (83:73), wyprzedzając "Байзонс" w ligowej tabeli i wspiął się na 11 miejsce.

Najbardziej owocna graczem w składzie zwycięzców stał Мартыньш Meyers, który w 18 minut czasu gry udało się офрормить double-double (21 punktów i 10 zbiórek).

Zapisali się wczoraj swój wkład w zwycięstwo i inne łotewskie koszykarzy, wystające Zjednoczonej Lidze-VTB. Caspar Berzins i Janis Тимма pomogliśmy питерскому "Zenita" pokonać na wyjeździe "Astany" — 93:71. Тимма za 27 minut czasu gry przyniósł w dorobku rosyjskiej drużyny 16 punktów (drugi wynik), a także zrobił 5 zbiórek, 4 przechwyty i dał 3 udanych transmisji. Berzins za 19 minut zdobył 2 punkty, popełnił 7 zbiórek i zrobił 3 biegi. "Zenit" z 15 zwycięstwami w 19 meczach wchodzi w wiodącą grupę turnieju.