Na 20 мартав Chanty-Mansyjsk zostały zaplanowane kobiet i mężczyzn mas-starty. Kobiecy wyścig najpierw odłożyć na kilka godzin z powodu silnego wiatru. Ale po tym, jak na stadionie pod podmuchem wiatru spadła meczu oświetlenia, organizatorzy postanowili całkowicie zrezygnować z zawodów.

Tak więc, wyniki Pucharu świata zostały doprowadzone bez dwóch mas-startów. Już wcześniej wiadomo było, że właściciele Kryształowych globusów sezonu 15/16 nierdzewnej francuz Martin Фуркад i czeschka Gabriela Соукалова.

Wiodący łotewski biathlonista Andrzej Rastorgujew na koniec sezonu zajął 20. miejsce. W jego dorobku nie ma podium, ale było kilka trafień w top 10. A Baiba Бендика stała 49-ty w klasyfikacji generalnej.