Łotewska drużyna bardzo szybko rozpoczęcia spotkania: pierwsze ogniwo zorganizowało wyjście "1 0" Гиргенсону, ale jedyny НХЛовский латвиец nie udało się pokonać Meyera.

Stopniowo chwile zaczęły się pojawiać i u bram Elvisa Мерзликина, отыгравшего genialny sezon właśnie w Szwajcarii. I w 9. minucie Denis Холленштайну udało się otworzyć wynik, wykorzystując transmisję z bramy— 1:0.

Goście kondycję, zdobył dwa większości, ale ten element gry łotewskiej reprezentacji jakoś w ten wieczór nie szedł. A szwajcarzy nadal tworzyć z chwili na chwilę przy bramie Мерзликина. Kilka razy Elvis pomagał polecenie, a kiedy i on był bezsilny, na pomoc przyszła sztanga i poprzeczka.

W drugim okresie podobna gra dalej: Edgar Кулда nie wykorzystał wyjście sam na sam, a Merzlikin zrobił kolejny genialny obrona.

Wreszcie w 32 minucie spotkania хоккеистам Łotwie udało się wyrównać wynik: Edgar Кулда wygrał pojedynek obrońca "Vancouver" Webera, отпасовал тезке Сиксне i 23-letni obrońca zdobył pierwszą bramkę w barwach drużyny narodowej— 1:1.

W ostatniej trzeciej części meczu zapisał się w pamięci indywidualne przejście jednego młodego zawodnika reprezentacji Łotwy Rodrigo Zbadane, jednak gospodarzy lodu wyskoczył Meyer. A w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry goście byli w mniejszości, co prawda, udało się przetrwać, i spotkanie przeszła w dogrywka.

Tutaj gra szła z przeznaczeń szansami na sukces, tylko to ostatnie słowo zostało za швейцарцами, u których strzelił Eric Bloom— 2:1.

W sobotę drużyny spotkają się jeszcze raz.

Mecz towarzyski:

Szwajcaria — Łotwa 2:1ОТ (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
Gole: 1:0 Холленщштайн (Амбуль, 08:58). 1:1 Сиксна (E. Кулда, 31:37). 2:1 Bloom (Холленштайн, Weber, 62:51).

Łotwa: Merzlikin