Lider mistrzostw, юрмальский "Spartakus", podejmował na własnym boisku РФШ i strzelił дебютанту вирслиги piłkę w każdej połowie. Do przerwy to zrobił Andrzej Кирилин, a pod koniec spotkania zwycięstwo gospodarzy umacniała połączenie dwóch тезок — Eugeniusz Iwanow odbył się po lewej flanki, zrobił dokładne, a Eugeniusz Oczyszczenie ją zamknął — 2:0. To już trzecie zwycięstwo спартаковцев z rzędu i wszystkie one одержаны bez straconych bramek.

Trzeci "na sucho" mecz spędził i haunting "czerwono-białych" "Ventspils". "Żółto-niebieskich" zorganizowali w domu w bramy "Метты" także na bramce w każdej połowie, a ich autorami stał Geert Carlson. Teraz w dorobku 34-letniego napastnika sześć goli, a on stanął na czele wyścigu strzelców mistrzostw.

Aktualny mistrz kraju "Liepaja" brała "Ryśka" i w obecności znanego rodaka, koszykarz NBA Кристапа Порзиньгиса, zadał gościom porażka — 3:0. Jest to pierwsza klęska ryskiej klubu przy nowym głównym trenerze Kibicami Хомухе, a także pierwsze brakujące piłki, tak jeszcze raz trzy.

U лиепайчан dwukrotnie zdobył po raz pierwszy wyszedł w podstawowym składzie w tym sezonie Edgar Гаурач, a pierwszą bramkę w tym meczu już po 35 sekund po rozpoczęciu gry strzelił Davis Икауниекс.

W końcu udało się przerwać złą serię trzech porażek i cztery безвыигрышных pasuje do piłkarzom "Edukację". Zespół Witalija Астафьева, co prawda, w pierwszej połowie była początkowo w roli отыгрывающейся strony przeciwko zewnątrz turnieju "Dyneburga", ale bardzo szybko udało się nie tylko odzyskać równowagę, ale i wyjść do przodu. W drugiej połowie białoruski legionista елгавчан Władysław Klimowicz zaliczył dublet i ustalił ostateczny wynik— 3:1.