Gospodarze parkietu w ten grał bez swojego занемогшего lider Carmelo Anthony, a goście bardzo pewnie rozpoczęli spotkanie i już na koniec pierwszego kwartału zapewniły sobie przewagę do 16 punktów.

W połowie meczu "Nix" udało się zmniejszyć stratę do "-3" (47:50). Ten niewielki margines "Kapitał" udało się utrzymać aż do końcowej syreny i w końcu wziąć górę— 80:88.

Największy wkład w sukces "Sacramento" zrobił trzpienia "Kapitał" Демаркус Cousins, оформивший double-double z 24 punktów i 20 zbiórek. U przegranych warto zauważyć центрового Robina Lopeza, który ustanowił osobisty rekord, zdobywając 23 punkty i poprzez 20 zbiórek.

Kristaps Порзиньгис za 35 minut czasu gry nie trafił ani jednej "treshki" (4 próby), strzelił 6 z 13 dwu i wykorzystał jeden z dwóch rzutów osobistych. Również w dorobku łotewskiego napastnika — 7 zbiórek, 2 blok-shota i 2 biegu.

Za 11 meczów do końca sezonu regularnego w dorobku "Nix" tylko 28 zwycięstw i silne 13 miejsce w konferencji Wschodniej.

NBA-2015/16. Sezon zasadniczy:

New York Knicks — Sacramento Kings 80:88 (12:28, 35:22, 18:19, 15:19)

NN: Lopez (23 20 zbiórek), Grant (14), Порзиньгис (13 7 zbiórek), Williams (11)...

SC: Cousins (24 20 zbiórek), Gay (17), Касспи (15 5 zbiórek), Collison (13, 6 biegów)...