W elitarnej grupie zawody przeprowadzono na 1 km pływania i 5 km biegu. U mężczyzn po kąpieli prowadził litewski sportowiec Тадас Серейка, ale w biegu konkurować z 17-letni Савелию Сухаревскому nikomu nie udało się. W końcu Сухаревский zajął pierwsze miejsce, a drugie i trzecie zostały za litwinami Титасом Пумпутисом i Мартынасом Тинфавичюсом. Zwycięzcy przegrali pół minuty i 50 sekund, odpowiednio.

U kobiet silniejszy od innych, była pływaczka reprezentacji Łotwy Allen Рыбакова. Na wodnej ścieżce stworzyła sobie solidny potrącił, ale i w biegu, między innymi, pokazała najlepszy czas. Najbliższym przeciwnikiem — Алику Шкарстане — Рыбакова wyprzedzając w sumie dystansów prawie półtorej minuty. Trzecie miejsce u Elina Sande Zack.