Юрмальский "Spartakus" w pierwszym półfinale przeciwko BFC "Daugavpils" osiągnął minimalnego zwycięstwa (1:0), z takim samym wynikiem zespół pod kierownictwem białoruskiego Olega Кубарева wygrała i rewanż dziś. Losy spotkania rozstrzygnął jedyny gol w połowie drugiej połowy Eugeniuszem Казачком.

Jest to pierwszy finał Pucharu kraju dla юрмальской zespołu, który pozwolił jej przedterminowo wykupić udział w europejskich pucharach. W zeszłym roku спартаковцы z powodzeniem zadebiutował w Lidze Europy, wybijanie w pierwszym kwalifikacyjnym rundzie черногорскую "Будучность" (3:1, 0:0), naprawdę, następnie ustąpić serbskiej "Войводине" (0:3, 1:1).

Drugim finalistą Pucharu Łotwy-2016 stał się aktualny zdobywca trofeum — "Jelgava". Zespół Witalija Астафьева przegrała w pierwszym półfinale na swoim polu "Вентспилсу", jednak dziś udało się zrekompensować tę porażkę dwoma golami na wyjeździe (na początku drugiej połowy zdobył Vadim Жулев, a na wyjściu godzin gry przewaga gości zapewnił Jacek Клюшкин).

Wynik 2:0 nie zmienił się do ostatniego gwizdka, i "Jelgava" trzeci rok z rzędu zagra w finale Pucharu kraju. Ponadto, елгавская zespół ma wszelkie szanse, których możecie następnie zmienić miejsce zdobywając hat-tricka w tym turnieju i powtórzyć osiągnięcia ryskiej "Skonto" (2000-2002) i "Ventspils" (2003-2005), w aktywach których znajdują się również trzy zwycięstwa z rzędu w Pucharze Łotwie.