Zwycięstwo odniosła fińska szarapowa Kais Майкарайнен, опередившая na trzy sekundy czech Габриэлу Соукалову i to biorąc pod uwagę fakt, że przedstawiciel Suomi biegła jeszcze rzut wolny kółko. Trzecie miejsce dzisiaj zajęła norweżką Marca Олсбю, przegrana Макарайнен prawie pięć sekund.

Łotewska "strzelanie biegaczka" Baiba Бендика dopuściłaby na ogniowych granicach jednego nadzór i pokazała się w końcu w 37-gi wynik (dystans ukończyło 79 uczestników), co pozwoliło jej się zakwalifikować do wyścigu prokuratury, która odbędzie się pojutrze, 19 marca.

Patrzac na dzisiejsza porażka w Chanty-Mansyjsk Gabriela Соукалова zwyciężyła w klasyfikacji generalnej w sprincie na sezon i zdobył Małą kryształową kulę ziemską. Бендика zajęła w tej kategorii 38 całkowita miejsce.

Biathlon. Puchar świata-2016. 9. etapu. Chanty-Mansyjsk (17 marca). Kobiety. Sprint. 7,5 km:

1. Kajsa Макарайнен (Finlandia) — 20.42,3 (1 karny krąg).
2. Gabriela Соукалова (Czechy) — zaległości 3,1 (0).