"Na koniec sezonu Red Bull zapewni miejsce w zespole Maxa Ферстаппену, a on najprawdopodobniej zajmie miejsce Квята. Stało się to jasne na początku sezonu. Źródła twierdzą, że decyzja została już podjęta. On (Ферстаппен) ponad fajny zawodnik, niż Квят" — powiedział Allen.

Na etapie Grand prix Formuły 1 w Soczi (1 maja) Квят spowodował wypadek, w wyniku którego niemiecki kierowca Sebastian Vettel zjechał z dystansu. Rosjanin zajął dopiero 15. miejsce w wyścigu.

W bieżącym sezonie 22-letni Квят na zawodach mistrzostw Formuły 1 raz znalazł się na podium (zajął trzecie miejsce w Grand prix Chin), a w klasyfikacji generalnej rosjanin zajmuje 8 miejsce.

18-letni Max Ферстаппен opowiada się za zespół Toro Rosso. Najwyższa pozycja zawodnika w bieżącym sezonie szóste w Grand prix Bahrajnu, a w Soczi zajął 19. W klasyfikacji generalnej holender znajduje się na 10. miejscu. Ojciec Maxa — Jos Ферстапен — również był znanym w przeszłości zawodnik "Formuły-1", gdzie występował od 1994 do 2003 roku.