Wygrywając dzisiejszy пасьют niemiec Szymon Shemp, poszedł na dystans drugim później sekundę po austriaka Juliana Эберхарда. A Шемпу nie przeszkodziły nawet trzy karne rundy i on w końcu "przywiózł" na mecie było Йоханнесу Bo 8,5 sekund. Trzecie miejsce zajął kolejny reprezentant Niemiec — Eric Лессер.

Łotewski biathlonista Andrzej Rastorgujew rozpoczął się dziewiąty przez minutę i sześć sekund po Эберхарда. Pierwsze dwa ogniowych przełomu Andrzej przeszedł czysto i wspiął się na ósme miejsce, ale jednego nie trafi w dwóch pozostałych strzelaninach w szafie odrzucila go na końcową 13 miejsce. Шемпу Расторугев dziś stracił 1 minutę i 21 sekund.

Zdobywcą Pucharu świata-2015/16 na podstawie wyników wyścigów ścigania w tym sezonie jeszcze do etapu w Chanty-Mansyjsk był francuz Martin Фуркад. A drugie miejsce zajął tutaj rosjanin Anton Szypulin, który dziś zajął dopiero 25-m. Ten niski wynik Шипулина pozwolił było Йоханнесу Bo wyprzedzić rosjanina w klasyfikacji generalnej Pucharu świata. Do zakończenia sezonu pozostał już tylko jeden wyścig — jutro w Chanty-Mansyjsk zaplanowano mas-start.

Biathlon. Puchar świata-2016. Chanty-Mansyjsk (19 marca). Mężczyźni. Пасьют. 12,5 km:

1 (2-. w sprincie). Szymon Shemp (Niemcy) — 33.27,8 (3 karne rundy).
2 (7). Johannes Boe (Norwegia) — zaległości 8,5 (1).