Pilot "Red Bull" Daniel Квят tak i nie udało się wystartować w Melbourne. W końcu formacyjnych kręgu bolid rosyjskiego zawodnika padł na siatce. Квят był zmuszony zejść z powodu problemów z elektroniką.

Na starcie wyścigu "Ferrari" dokonali przełomu w górę: Vettel zdobył pozycję lidera, Kimi Raikkonen był drugi. Rosberg z drugiego miejsca powrócił na trzecie, a zwycięzca kwalifikacji Hamilton, który w pierwszym zakręcie miał mały kontakt z partnerem, — na szóstym.

Po pierwszej fali pit stopy Vettel utrzymał pozycję lidera, Rosberg wyszedł na drugie miejsce, Raikkonen stał się trzecim, a Hamilton — 4-m. Na 17 okrążeniu wyścig został zatrzymany czerwonymi flagami po wypadku Fernando Alonso i Estebana Гутьерреса. Hiszpan próbował wyprzedzić meksykanina, ale między samochody doszło do kontaktu, po którym "Mclaren" Alonso uderzył w płot, a po przegranej w гравийную strefę bezpieczeństwa, kilka razy się przewrócił. Pilot uniknął obrażeń.

Wyścig wznowiono po 10 min po usunięciu skutków awarii. Restart odbył się za samochodem bezpieczeństwa. Na 22 okrążeniu z powodu problemów z bolidem zstąpił siedzący osobom Raikkonen, podczas gdy Hamilton długo nie mógł się podnieść powyżej 6-go miejsca, zatrzymany za "Toro Rosso" Сайнса. 37-go kręgu pierwszej trójce stanowiły Rosberg, Riccardo i Hamilton, który na trzech pit stopów Vettel szedł czwarty.

Po tym, jak Riccardo też po raz trzeci odwiedził boksy, stał się czwartym, a trójka zwycięzców uformowała się ostatecznie. Rosberg wygrał Grand prix Australii i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Hamilton przegrała mu na mecie 8 sekund, Vettel — 9 sekund.