W pierwszym meczu finału "Никарс" domu pokonali pretendenta do tytułu z wynikiem 9:0, w drugim w Спуньциемсе — 6:1. Trzeci mecz odbył się 30 kwietnia w stołecznym centrum Olimpijskim, stał się najbardziej stresujące w całej serii.

Przez większą część pierwszej połowy piłkarze "Бейтара" w niczym starali się nie ustępować mistrza. Аванесов wyprowadził gospodarzy do przodu w 8. minucie, ale osiem minut później były никарсовец Andrzej Шустров przywrócił równość— 1:1.

A jednak na przerwę drużyna Orlando Duarte odeszła liderem. Wtórnie "Никарс" poprowadził w rachunku po uderzeniu Maxima Senia — 2:1. Wkrótce po rozpoczęciu drugiej połowy Baldachim został usunięty. A w 27. minucie "Beitar" ponownie выравнял sytuację na boisku: Władimir Терен zmienił cyfry na 2:2. Po którym strzelała tylko gospodarze. Trzeciego gola strzelił Oscar Икстенс, potem dwa z rzędu — Artem Kolesnikow, podsumował Jerzy Cebula-Prokofiew— 6:2.

W ten sposób, "Никарс" dziewiąty sezon z rzędu wygrywa złoto mistrzostw Łotwy. Zespół od dawna jest najbardziej титулованной na Łotwie, z każdym nowym sezonem wszystkie poprawiając swoje osiągnięcia.

W zakończonym sezonie "Никарс" na wstępnym etapie odniósł 13 zwycięstw i raz zremisował (vs FC "Kowalski" — 3:3), a w play-off dodał jeszcze osiem zwycięstw (po jednej porażce w rzutach karnych) — w ćwierćfinale przechodził USTACH (seria 2-0), w półfinale — NIEWOLNIKA (3-1), w finale "Beitar" (3-0). Dla porównania: w sezonie-14/15 "никарсовцы" odnieśli zwycięstwa w absolutnie wszystkich meczach mistrzostw, czego nikt wcześniej na Łotwie nigdy nie udawało.

A "Beitar" pod kierownictwem Michała Корнатовского i Michała Бусела w debiutanckim dla siebie sezon w ekstraklasie futsalu od razu dotarł do srebrnych nagród. Przypomnijmy, że w serii o 3 miejsce ryska NIEWOLNIKA przekroczyła "Daugavpils" (2-1) i otrzymała w nagrodę brązowe medale.

Najlepszym strzelcem sezonu został Maksym Senj. Kombi z "Никарса" zdobył w sumie na podstawie wyników wstępnego etapu i play-off dokładnie 50 bramek, znacznie oderwany od reszty.

Obecny sezon został 19-m w historii krajowych mistrzostw Łotwy. Pierwszy turniej odbył się w sezonie 97/98, wtedy złote medale zdobył dyneburskie "Speedway". Od tego czasu wszystkie pozostałe tytuły brali tylko sekretarz zespołu. Oprócz девятикратного mistrza "Никарса" (2008-2016) mistrzami Łotwy stawały się takie drużyny, jak SIE (1999 rok), "Lido" (2000), FC policji (2001, 2002), W-OHMA (2003), "Бугрофф" (2004), RABA (2005, 2006) i "Kimmel" (2007).

Warto również zauważyć, że finał Pucharu Łotwy "Никарс" — TPA "Rēzekne/Trans", który miał się odbyć 24 kwietnia, w końcu przełożona na początek przyszłego sezonu. Jest to związane z tym, że trener резекнеского klubu Witalij Восканс w tych dniach wraz z juniorów reprezentacji Łotwy znajduje się w Soczi na Spartakiadzie.

Finał

НИКАРС — Beitar 6:2 (2:1)

Bramki: Аванесов 8, Senj 19, Икстенс 29, Kolesnikow 31, 37, Cebula-Prokofiew 39 — Шустров 16, Терен 27.

Usuwanie: Senj 23 (Никарс).

Podsumowanie serii: 3-0 na korzyść "Никарса".

Strzelcy mistrzostw (wstępna faza play-off): Senj (Никарс) — 50, Kolesnikow (Никарс) — 24, Эдерсон (NIEWOLNIKA) — 22, Диаквнишвили (Никарс) — 19, Атаманюков (Daugavpils) — 16, Aleksiejew (Никарс) — 15, Krawczenko (Monarcha), Чистяков (New Проджект) — na 14...