"Reading" w 37. kolejce mistrzostw w angielskiej lidze Championship, gościł u vice-lidera rozgrywek "Brighton". Raquel nie znalazł się w podstawowym składzie i wyszedł na boisko tylko na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem, kiedy jego zespół uległ 0:1. W wyznaczonym mu na polu czas łotewski napastnik nic wybitnego nie zdążył wykonać.

Była to druga z rzędu porażka "Reading" w lidze i już w trzecim meczu z rzędu "роялс" nie mogą odnieść zwycięstwa. Z 44 punktami klub Rakla spadł na 15 miejsce w konkurencji 24 drużyn.

W Czechach odbył się rewanżowy mecz 1/4 finału Pucharu kraju. Praskiej "Дукле" Caspara Горкша na tym etapie turnieju dostała "Яблонец". Drużyny są sąsiadami w ligowej tabeli w lidze ("Яблонец" — 8, "Dukli" — 9-).

Pierwsza gra w Pradze dwa tygodnie temu zwycięzcy nie wykazała (0:0), a wczoraj na początku wszystko dobrze układało się dla zespołu Горкша (spędził na boisku pełne 90 minut), której udało się otworzyć wynik w pierwszej połowie. Jednak po przerwie gospodarze w ciągu siedmiu minut strzelili dwa gole i doprowadzili spotkanie do zwycięstwa (2:1), a wraz z nim otrzymali i awans do półfinału.