W tym roku w drodze Ostapenko i Stajennym już pokrywały się w amerykańskim San Antonio i tam zwycięstwo odniosła chorwacka tenisistka (7:5, 6:4). Przed dzisiejszym meczem szanse Aliony traktowane są nieco wyższe, ponieważ ona zajmuje w rankingu WTA 37-tą pozycję, podczas gdy jego konkurent — tylko 77-u.

I pierwszy set niby potwierdził tę hipotezę: w przypadku równej, w ogóle, gra łotewska tenisistka udało się zrealizować na jeden break point więcej (3 vs 2) i wygrać partię— 7:5.

Jednak dalej coś poszło nie tak. Dokładniej, to zielona karta od pięciu lat stała się po prostu bardzo fajne podawać (91% wygranych pierwszych podawania) i nie dała Ostapenko szans złapać break. Dlatego końcowy wynik nie jest zaskakujący— 2:6.

Nic się nie zmieniło i w decydującym secie, gdzie Allen udało się wygrać pierwszy punkt tylko w szóstym na temat zdrowia, a w siódmym cała gra się skończyła— 1:6.

Zawodniczki spędziły na korcie 1 godzinę 45 minut. Za to czas Ostapenko wydały 4 ace ' a i 3 breaka (wszystkie w pierwszym secie), ale przy tym zakładając 8 podwójnych błędów. Hostler wykonała 9 rund na wylot, zrealizowała 6 break-punktów i 5 razy, dwa razy z rzędu pomyłka w dostawie.

W Pradze Alena Ostapenko довольствовалась jednym ocena klasy i opłata w wysokości $2 774.