Zwycięstwo odniosła finka Kais Макарайнен, опередившая nawet z dwoma штрафными w kółko na 1,5 sekundy francuzkę Marie Dorena-Aber, która popełniła jeden błąd. Trzecie miejsce zajęła włoszka Dorothea Вирер, a czeschka Gabriela Соукалова zajął czwartą.

Baiba Бендика z Łotwy startowała w wyścigu prześladowania 37 z opóźnieniem od Макарайнен w 1 minutę i 40 sekund. Na mecie латвийка był 35., ustępując samochodem już prawie trzy minuty. Na linii ognia rubieżach Baiba popełniłam trzy nadzoru (jeden w strzelaniu w pozycji leżącej i dwa w szafie).

Соукалова i stała się właścicielem Małej kryształowej kuli ziemskiej w пасьюте (wcześniej wygrała podobny nagrodę w sprincie), a także wcześniej zapewniła sobie po raz pierwszy w karierze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu świata-2015/16. Idąca na drugim miejscu Dorena-Aber, pomimo pozostałą jeden wyścig w sezonie (bieg masowy), już nie będzie w stanie dogonić na punkty czech.

Biathlon. Puchar świata-2016. Chanty-Mansyjsk (19 marca). Kobiety. Pursuit. 10 km:

1 (1-ja w sprincie). Kajsa Макарайнен (Finlandia) — 30.06,7 (2 karne rundy).
2 (10). Marie Dorena Aber (Francja) — zaległości 1,5 (1).