We wtorek, 3 maja, dotyczą monachium Bayern monachium i madryckie Atletico madryt na stadionie Allianz Arena" rozegrali rewanżowy mecz półfinału Ligi mistrzów UEFA.

Pierwszy mecz w Madrycie został za hiszpańskim klubem (1:0). W rewanżowym "Bawaria" raz насела na bramę Chmury. Przebić go może w 31. minucie Xabi Alonso, który uruchomił piłkę z rzutu wolnego na środku, a Jose Maria Jimenez nie zdążył wyrównać nogi, a piłka odbiła się юркнул w siatkę.

Trzy minuty później bawarczycy mogli podwoić przewagę: znowu "wsławił się" Jimenez, заваливший podczas kątowego Martineza. Ale tu Opierać uratował "Atletico madryt" od uderzenia Thomasa Müllera z rzutów karnych, ale wciąż odbijał i dobijanie w wykonaniu Alonso.

Do debiutu drugiej połowy Fernando Torres w dotyku oddał biegu na bieg Антуану Гризманну, który uciekł od Dawida Алабы, wyszedł na spotkanie z Manuelem Нойером i z linii pola karnego uderzył obok bramkarza w prawy róg — 1:1. Stało się jasne, że dodatkowy czas nie będzie.

"Bawaria" rzuciła się do przodu i w 74. minucie ożywił intrygę, po tym, jak Arturo Vidal dostał dopływ na długą sztangę, zrobił rabat w centrum, skąd Robert Lewandowski wprowadził piłkę do siatki z kilku metrów— 2:1.

U niemieckiego klubu szansę wyciągnąć mecz, ale zbyt zafascynowany atakiem "Bawaria" płynąć atak hiszpanów. Torres odszedł od opieki, wbijał się już w pole karne i został zestrzelony Javi Martinez. Naruszenie było poza pola karnego, jednak turecki arbiter Чакыр wskazał na "punkt".

Wyegzekwować wyrok poszedł Torres i też nie udało się pokonać z 11-metrowej flagi Neuera.

Pozostałe do ostatniego gwizdka minuty "materaca" przeprowadzili w obronie. Nie było łatwo, ale utrzymać korzystny, niech i przegrywanie, wynik, aby się udało. W końcu "Atletico madryt" stał się pierwszym finalistą Ligi mistrzów-2016. Jeśli w środę Real madryt będzie w stanie pokonać w dwumeczu z Manchesterem City, to czeka nas powtórka z finału 2014 roku. Co do Bayernu, to mistrz Niemiec wywala w półfinale LM w Хосепе Гвардиоле trzeci sezon z rzędu.