Wczoraj szwajcarzy odnieśli zwycięstwo w dogrywce (2:1), a dzisiaj aż do 47 minuty zagrają łotewskiej drużynie w rachunku, który został otwarty na początku drugiej połowy, gdy na bramie Берры wychodziły Robert Букартс i Andris Джериньш. Następnie rzut ostatniego i 1:0.

Od razu mógł wykazać się w Pierwszej Гиргенсонс w mniejszości, ale pokonać bramkarza nie udało mu się, a jego większość w końcu okresu w końcu zrealizować reprezentacji Łotwy udało się: cel, rzut w dorobku Oskara Цибульскиса— 2:0.

Co prawda wyjść na przerwę z takim marze odejść zespole Leonida Береснева nie udało: dosłownie "do szatni" umieścił krążek Julian Walker— 1:2.

Ponadto, reprezentacja Łotwy otrzymała na wyczerpaniu okresu mały mandat, który na początku ostatniej tercji meczu odwrócił się do niej jeszcze jedna brakująca podkładką— 2:2.

Minęło zaledwie 35 sekund i młodzież łotewskiej reprezentacji zorganizowała w bramę szwajcarów trzeci gol: Edgar Кулда asystował Rodrigo Аболу. Ale znowu i przeciwnik dość szybko udało się odzyskać– po niespełna pięć minut— 3:3.

Dalej reprezentacji Łotwy było kilka świetnych momentów ponownie wyjść do przodu, które nie używali Джериньш, Гиргенсонс, Pokonać. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, został usunięty do końca gry w 53 minucie gry, po otrzymaniu dyscyplinarne kary. A chwilę później Береснев zdjął Масальского i wysłał do bramy Мерзликина.

Łotewska drużyna zdobyła w końcówce gry przewagę liczebną, jednak skorzystać z jeszcze jedną szansę wyrwać zwycięstwo nie udało się. Ledwo rywale zaczęli grać w pełnych składach, jak wyróżniły się szwajcarzy. Bohaterem spotkania został Matthias Bieber— 4:3.

W ten sposób reprezentacja Łotwy przegrała Szwajcarii oba wyjazdowe sparingi, ale przed nami najważniejsze spotkanie drużyn w tym roku na mistrzostwach świata (11 maja). Miejmy nadzieję, że w ten dzień zespół Береснева poprawi statystyki imprezach pasuje do z "krzyżakami".

Mecz towarzyski:

Szwajcaria — Łotwa 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
Gole: 0:1 Джериньш (Rob.Букартс, 21:06). 0:2 Цибульскис (M. Redlich, Rob.Букартс, 38:19-bol.). 1:2 Walker (D. ss weser, Шнибергер, 39:39-bol.). 2:2 Марчини (Bloom, Андриджетто, 41:12-bol.). 2:3 P. Merkel (E. Кулда, M. Szymański, 41:47). 3:3 Hofmann (46:24). 4:3 Bieber (57:08).

Łotwa: Масальский (53:20 — Merzlikin)