Goście dobrze wyglądały w pierwszej połowie spotkania, po zakończeniu jej na swoją korzyść (53:43), ale trzeci kwartał przegrali "-20" i znaleźli się w roli nadal w tie. Zmniejszyć stratę w trakcie ostatniej 12-minut udało się w tym i za pomocą precyzyjnych dalekich rzutów Порзиньгиса. W jednym z momentów "Nix" prawie dogonił przeciwnika (85:89), ale gospodarze potrafili wziąć grę w swoje ręce i zakończyć mecz 34-th zwycięstwo w sezonie (99:89), co pozwala im kontynuować walkę o miejsce w play-off.

Najbardziej istotny wkład w zwycięstwo "Wizards" wniósł John Wall, оформивший double-double z 24 punktów i 10 asyst. "Knicks" na 20 punktów zdobył Carmelo Anthony i Kristaps Порзиньгис. Łotewski napastnik również za 38,5 minut czasu gry zrobił 7 zbiórek (4 w obronie, 3 w ataku), zdobył 3 blok-shota, dał 2 biegu, ale popełnił aż 5 strat.

Po 70 meczów w ramach mistrzostw w portfelu "Nix" tylko 28 zwycięstw i 13 miejsce w konferencji Wschodniej. Na awans do play-off drużyny Порзиньгиса praktycznie nie ma szans.

NBA — sezon zasadniczy:

Washington Wizards — New York Knicks 99:89 (20:29, 23:24, 33:13, 23:23)

WU: Wall (24 10 biegów), Morris (17), Гортат (15 11 zbiórek), Porter (15 6 zbiórek), Bił (10, 6 biegów)...

NN: Порзиньгис (20 7 zbiórek), Antoniego (20 7 zbiórek i 5 biegów), Аффлало (10), Calderon (10)...