Севильцы otworzyli konto w 9. minucie. Malyshev pozwolił na "cięcie" w środku pola, Гамейро uciekł do bramy ukraińskiego klubu i z poza pola karnego катнул piłkę dokładnie między nogami Пятову— 1:0.

Mistrz Ukrainy отыгрался pod koniec połowy. Марлос w kontrataku przeciągnął piłkę na lewej krawędzi, przesunął się do centrum i oddał wpadające podanie w pole karne "Sewilla" na Eduardo: brazylijczyk wytrzymał pauzę i uderzył obok bramkarza.

Na początku drugiej połowy hiszpański klub ponownie wyszedł do przodu. Najpierw Крыховяк na środku oddał wpadające pas na Гаймеро, francuz pokonał Пятова i z ostrego kąta uderzył gate 2:1. A na wyjściu godzin gry prawy obrońca gospodarzy Marino zbliżył się do pola karnego Пятова i z 25 metrów zakręcił piłkę w daleki kąt, 3:1 — intryga w tym meczu dobiegła końca.

Dla "Sewilla" to już trzeci finał z rzędu: klub brał trofeum dwa poprzednie sezony. "Sevilla" czterokrotnie zwyciężała w Pucharze UEFA/Lidze Europy.

W finale Sevilla zmierzy się z Liverpoolem. Angielski klub pokonał Villarreal (3:0), nie dając się odbyć hiszpańskiego finału.

Finał "Sewilla" — "Liverpool" odbędzie się 18 maja w Bazylei, na stadionie St. Jakob Park".

Liga Europy. 1/2 finału. Rewanż

Liverpool, Anglia — Hiszpania Villarreal 3:0 (1:0)

Bramki: Soriano 7 (bramka samobójcza), Старридж 63, Лаллана 81.

Liverpool: Миньоле, Tura, Moreno, Klein, Ловрен, Коутиньо (Allen, 83), Gian, Лаллана, Milner, Фирмино, Старридж.

Villarreal: Ареоля, Мусаккьо, Costa, Mario Gaspar Ruiz, Dos Santos (Бонера, 73), Pina (Тригерос, 60), Soriano, Suarez, Сольдадо (Adrian, 69), Бакамбу.

Ostrzeżenia: Ruiz (30), Klein (35), Сольдадо (40).

Usuwanie: Ruiz (71).

Pierwszy mecz— 0:1

Sewilla, Hiszpania — Górnik Ukraina 3:1 (1:1)

Bramki: Гамейро 9, 47, Marino 60 — Eduardo 44.

Sevilla: Soria, Minakuchi, Rami, Тремулинас (Escudero, 74), Каррису, Банега (Cristoforo, 89), Нзонзи, Витоло, Крыховяк, Mariano, Гамейро (Иборра, 82).

Górnik: Пятов, Woźnica, Zremisował, Srna, Połowy, Марлос (Wellington Nim, 84), Malyshev, Kovalenko, Stepanenko, Tyson (Bernard, 76), Eduardo (Дентиньо, 84).

Ostrzeżenia: Марлос (11), Połowy (14), Woźnica (20), Банега (30), Srna (49), Eduardo (61), Stepanenko (76), Витоло (87), Zremisował (90).

Pierwszy mecz— 2:2