Lotyšská národní tým pod vedením Дайниса Казакевича začátku turnaje s vítězstvím nad týmem z Moskvy (1:0), a včera slaví úspěch i ve druhém utkání s vrstevníky z Běloruska.

Druhá hra také skončila minimální vítězstvím латвийцев, a rozhodnut výsledek zápasu gól vsítila na 56 tis minutu hráčů БФЦ "Даугавипилс" Dmitrijem Климашевичем. Při tomto, v 15. minutě bělorusové dostali právo na 11-dlouhý, ale nevšiml jeho (kop kapitána soupeře padl v činka).

Tento zápas lotyšského týmu je jednoznačně úspěch, že uvedl po zápase a Казакевич. Jeho odděleních hned chopil iniciativy, a to i přes ten rozstřel, смотрелись v prvním poločase mnohem lepší bělorusů. Většina útoků tým Lotyšska se snažila trávit v pořádku флангом, kde soupeř našel zjevné problémy. Pravda, po přestávce běloruské fotbalisté перестроились a sami se stále více ohrožovat branku Варажинскиса. Nicméně, lotyšský tým dokázal hrát bezpečně na obranu, a ona pokračovala jednat s disciplínou a udržuje minimální převahu.

Tento vítězství tým Lotyšska zajistila si výstup do čtvrtfinále, a poslední zápas ve skupině c Se bude konat zítra, 28. ledna, s týmem Kazachstánu.