Донецкий "Horník" byl "Sevilly" na stadionu "Arena Lions" a vynechal již v 6. minutě po nárazu Витоло. Nicméně, "горнякам" podařilo zvrátit průběh hry: ještě v polovině poločase účet vyrovnán Марлос, a v 35-té minutě Taras Степаненко přinesl ukrajinský klub dopředu— 2:1.

Minimální převahu "Horník" držel až do 82-tého minuty, až se dostal do své brány penaltu, přesně realizované Kevinem Гамейро— 2:2.

"Villarreal byl "Liverpool". Oba týmy se více snažili dát běh navzájem a jen na konci zápasu šla více otevřená hra. V концовке, když šlo již přidaná rozhodcem době anglický klub nečekaně propadl a dovolil vstřelit španělského týmu klíčový gól, jehož autorem byl Adrian— 1:0.

Odvetné zápasy semifinále Ligy Evropy se budou konat 5. května v Seville a Liverpoolu.

Liga Evropy-2015/16. 1/2 finále (první zápasy):

Villarreal Španělsko — Liverpool, Anglie 1:0 (0:0)
Branky: Adrian (90 2)

Villarreal: Асенхо, Bayi (Мусаккьо, 76), Costa, Mario Gaspar, Ruiz, Dos Santos (Кастильехо, 72), Pina, Сориано, Suarez, Сольдадо (Adrian, 74), Бакамбу.

Liverpool: Миньоле, Kole, Moreno, Cline, Ловрен, Коутиньо (Айб, 46), Лаллана, Milner, Leiva, Фирмино (Бентеке, 90), Allen.

Horník Ukrajina — Sevilla Španělsko 2:2 (2:1)
Branky: Марлос (23), Степаненко (35) — Витоло (6), Гамейро (82-pen.)

Horník: Пятов, Kočí, Исмаили, Срна, Ракицкий, Марлос (Bernard, 90), Малышев, Коваленко, Степаненко, Tyson (Wellington Něm, 90), Ferreira (Eduardo, 90).

Sevilla: Soria, Ramie, Эскудеро, Mariano, Каррису, Крыховяк, Нзонзи, Банега, Витоло, Коноплянка (Kč Dillí, 59