Protože hvězda NBA a Lakers Kobe Bryant po skončení této sezóně ukončí kariéru, pak to byla poslední možnost Порзиньгиса setkat tete-a-tete na hřišti s velkým basketbalový hráč. Pouze zde mentor "Knicks" Kurt Рэмбис se rozhodl tentokrát nechat lotyšské malé dopředu bez žádosti na zápas. Порзиньгис nechť a vstřelil v posledním zápase proti Clippers 23 body, ale velmi silně hrál pak se pod ring. Zdá se to stalo důvodem pro jeho odeslání do zásoby. Mimochodem, to byl třetí zápas, zmeškaný Кристапом v průběhu sezóny.

A hra proti nejhoršího týmu Západní konference складывалась zpočátku pro basketbalistů "Knicks" velmi dobře. V polovině střetnutí vedli "11", a v závěrečné čtvrtiny převahu hostů byl místy dokonce 16 bodů. Ale blíže ke konci zápasu hostitelé hřiště se podařilo chytit soupeře (74:74). Navíc, poslední minuty Lakers byl neustále dopředu, a Kobe Bryant měl všechny šance dát bod v zápase. Nicméně legenda промахнулась, než dala šanci "Knicks" strávit poslední útok, na které zůstalo devět sekund.

Zpočátku se zdálo, že se nic u hostů z toho nebude fungovat příliš dobře blokován všechny přístupové cesty do kruhu ochrana Lakers. Jiný názor byl obránce "New York" Jose Calderon, který tím, že se na chvíli operativní prostor, přesně hodil kvůli oblouku — 90:87 ve prospěch "Knicks". Do závěrečné sirény zůstalo 0,2 sekundy.

Toto vítězství bylo pro "Knicks" 28 rd v 68 zápasech sezóny, tým je stále trvá 13 místo ve Východní konferenci.