"Pittsburgh" prohrál v sérii prvního kola "Columbus Blue Jackets" jen jeden zápas, a teď dokončil sérii jistý vítězstvím na svém ledě v poměru 5:2. "Tučňáci" rychle dosáhli pohodlný перевеса — první puk vhodil Phil Кессел, pak take ztvárnil Brian Раст. Góly Viléma Карлссона a Buna Дженнера na chvíli vrátil intrik, ale ve třetím období hostitelé ledu obnovili svůj náskok na dva góly díky шайбам Sidney Crosby a Scott Wilson.

Eugene Малкин poukázat body hned ve třech bodování šance útok týmu a nyní má na kontě 11 (2 9) bodů a to je zatím nejlepší výsledek mezi střelci v aktuálním losování Stanley Cupu. Dodejme, že ruský forward "Pittsburgh" dostávala body na všech pěti zápasech play-off.

Vyšel do čtvrtfinále a "Nashville Предаторз", вчистую переигравший "Chicago Блэкхоукс" — to je zatím hlavní senzací play-off. Bod v níž bylo představeno v noci na ledě Nashville, kde "dravci" zvítězil se skóre 4:1.

"Edmonton Oilers" v nativních stěnách vytrhl vítězství u "San Jose Sharks" a vystoupil v sérii 3-2. "Нефтяники" dej na účtu na konci první двадцатиминутки po hodu Patrika Маруна. Hosté prostřednictvím tří podložek v druhé třetině zápasu získali pohodlný náskok 3:1, ale ve třetím období hostitelé ledu podařilo získat díky góly z Značka Летестю a Oscar Клефбома. V prodloužení, které trvalo až do 19. minuty, bod umístil David Деарне— 4:3.

"Montreal Канадиенс" dvakrát vedl v účtu doma s New York Rangers, ale nakonec podlehl v prodloužení — 2:3. Stejný účet nyní a v sérii, kde se vede "Rangers".