"Салават" doma vytrhl vítězství nad омским "Předvoj" za tři minuty s malým až do závěrečné sirény, když cíle dosáhl hodit švédských legionáři уфимцев Linuse Умарка — 2:1. Účet v série se stala 3-1 ve prospěch týmu Igor Захаркина a nyní se klub z hlavního města Башкирии odděluje od semifinále turnaje jen jedno vítězství. To již může stát v Omsku 16 března.

V Novosibirsku hokejisté místní "Sibiři" celý zápas honil "Магнитку". Nejprve se отыгрались 0:2, ale za půl minuty před koncem třetí období Calle Риддервалль podařilo přeložit hru do prodloužení— 3:3.

Nicméně, dlouho ten prodloužení není trvalo: s jeho začátku uplynulo pouhých 52 sekund a Sergej Мозякин syndrom karpálního obsazení dal bod v zápase — 4:3. Zároveň vpřed "Металлурга" napsal 900-tý bod v mistrovství Ruska. V historii ruského hokeje — to je bezkonkurenční výsledek.

Jediné, co zbývá do konce nepochopitelné — okolnosti, za nichž "Магнитка" zavál vítěznou puk. Hostitelé ledu сигнализировали арбитрам, že soupeř na ledě bylo šest polních hráčů. Zejména se od toho byl brankář "Sibiři" Alexander Салак, kterému nyní hrozí diskvalifikace do pěti zápasů. Po utkání hlavní rozhodčí Roman Hofmann a латвиец Andris Ансонс přivezeny do protokolu skutečnost, že "fyzické vlivům na soudců" ze strany českého brankáře (viz video).

Ať už to bylo, ale na účet v této sérii se také stal 3-1 ve prospěch "Металлурга". Pozítří tým Ильт Воробьева má všechny šance dokončit to konfrontace ve svůj prospěch na svém ledě.