Букартс a "Zlín" dnes se podařilo "na sucho" přehrát na odjezdu пражскую "Спарту" — 4:0 a s равнять účet v четвертьфинальной série (1-1). Букартс v tomto zápase otevřel skóre v polovině druhé třetiny, отличившись ve většině (viz video).

Šest minut lotyšský útočník již ассистировал partnera Ричке, který zdvojnásobil převahu "Zlína".

První zápas těchto týmů skončil vítězstvím Sparty 4:3, Букартс také poukázat голевой přenosem. A jen v sedmi zápasech play-off 25-letý útočník vstřelil již 7 (2 5) bodů.

Vedle na Slovensku důležitou zvítězil na odjezdu klub bývalého kapitána v rize "Dynamo" Jiří Пуяца "Баньска Bystrica", se podařilo v sérii rozstřel porazit тренчинскую "Дуклу" (2:1). Se stejným skóre (2-1) tým Пуяца vedl a v четвертьфинальной série na čtyři vítězství.

"Zvolen" Яниса Anderson a Ренарса Демитерса podlehl ve třetím zápase na odjezdu "Попраду" (5:6), ale taky, dokud napřed v sérii 2-1.

A hned pro tři potenciální hráče národního týmu Lotyšska na mistrovství světa 2016 — Яниса Спруктса, Мартыньша Ципулиса a Кобы Ясса — club sezóna skončila včera. Jejich MHC "Martin" dal všechny čtyři zápasy vítěze pravidelné průkopnické "Košice" a vyřazení z dalšího boje v play-off slovenské Экстралиги. Nejnovější hru "Martin" prohrál se skóre 1:4, Спруктс zde поучаствовал v jedinou шайбе týmu, řekl результативной přenosem.