Спартаковцы opustily šanci "Даугавпилсу" na svém poli, pravda, úplně odstranili všechny otázky na smrtelné setkání jen v samém konci zápasu, když vstřelil další dva góly a vyhrál — 3:0. Дублем zde poukázat Elvis Стуглис.

V novém městské derby mezi fotbalisty РФШ a "Метты" silnější se ukázal být дебютант ligy — 3:2. A zde nastal dvojnásobek, který ztvárnil hráč РФШ Райвис Юрковскис.

Další nováček вирслиги — FC "Riga" — bral... Jurmala "Елгаву". Ambiciózní дебютант sotva oslavil první vítězství nad jedním z favoritů sezóny, promrhala tři body již přidaná rozhodcem době. Příkaz Vitali Астафьева od porážky zachránil Daniel Turků— 1:1.

Закрывало druhé kolo курземское derby. Intriky v zápase bylo, hra смотрелась. Pokud v prvním poločase dominovala "žluto-modré" (21-té minutě otevřel skóre po pěkné трехходовки Муечи — Речицкий — Тиденберг), pak druhý začal pro domácí tým pole ztráty Синельникова, který схлопотал druhou žlutou.

Pravdou je, že i v menšině, "Ventspils" podařilo vstřelit ještě jednou: míč po úderu Муечи se dostal do příčné nosníky, добивание Тиденберга také musel v крестовину, ale кипер лиепайчан Дорошев, snaží se vykopnout míč, přivedl ho za čáru své brány— 2:0.

Mimochodem, Eduard Тиденберг v prvních dvou turné po šampionátu vstřelil už tři míčky a vyšel do vedení závodu střelců. A u "Liepaja" zbývající půl hodiny našel váš hrdina — zkušený Oscar Kjava. Nejprve bývalý obránce národní tým замкнул прострел Камеша na konci hodiny hry, pak se jeho rána ve středu poločase vytáhl brankář "Ventspils" Уваренко. Nicméně, pět minut do závěrečném odpískání Kjava se ocitl na správném místě po losování standard a narovnal výsledek. Bojový remíza— 2:2.