Zápas v Rize začala s обоюдных útoky bez výslovného перевеса jedné ze stran. Ještě v polovině druhé 10-minutky hosté díky brilantní hře Ronald Clarke veli "3". Nicméně u ВЭФа našel protiargument — vynořil se z lavice Anthony Miles několika перехватами a přesné бросками dodal impuls буксующему napadeni рижан a na přestávku šampion Lotyšska odešel, které mají výrazné šance— 46:33.

Ve třetím čtvrtletí баскетболисты ВЭФа zvýšili náskok až "16", ale v závěrečné 10-минутке klub z Лоймаа podařilo snížit zpoždění na "-5" (73:78). Zde je důležitý míč, забрав bounce, bodování центровой рижан Мартыньш Meyers. Poté, co hostitelé vzali silné zrychlení a "bizoni" se zatoulal na nepřesné трехочковые hody, které plnily kromě toho z poměrně složitých situací.

Nakonec WEF vyhrál osmou výhru v šampionátu (83:73), obešel "Байзонс" v pořadí a zvýšil na 11 místo.

Tím zásadním hráčem v sestavě vítězů se stal Мартыньш Meyers, který za 18 minut hrací doby se podařilo офрормить double-double (21 bodů a 10 doskoků).

Byl poznamenán včera svým příspěvkem na výhru a další латвийские баскетболисты, reproduktory Jednotné Lize-VTB. Caspar Берзиньш a Janis Тимма pomohl питерскому "Zenitu" přehrát na odjezdu "Астану" — 93:71. Тимма za 27 minut hracího času přinesl do státní pokladny ruské týmu 16 bodů (druhý údaj), a také udělal, 5 doskoků, 4 odposlechu a rozdali 3 efektivní přenos. Берзиньш za 19 minut vstřelil 2 body, se dopustil 7 doskoků a udělal 3 přenosu. "Zenith" s 15 vítězstvími v 19 zápasech vstoupí do vedoucí skupiny turnaje.